Kā “AkzoNobel” Globālā Estētikas Centra radošās direktore Helēna van Genta nodarbojas ar uzņēmuma dekoratīvo krāsu attīstības tendenču analīzi, krāsu toņu un dizaina tendenču pētījumiem, kā arī uzņēmuma māksliniecisko vadību.

Visu savu karjeru Helēna ir veltījusi tam, lai padarītu mūsu ikdienu skaistāku, un viņa ir pārliecināta, ka krāsai ir svarīga loma, pārveidojot dzīvojamo telpu omulīgā mājvietā.

Helēnas mīlestība pret krāsu sākās jau agrā bērnībā, kad viņa stāvēja pie sava tēva – dizainera, galda un rotaļājās ar dizaineru kartonu, ko tēvs lietoja savā pilsētbūvnieka un arhitekta darbā. Vēlāk viņa iestājās Nīderlandes Karaliskajā mākslas akadēmijā, kur piecus gadus attīstījās un pilnīgojās viņas mīlestība pret krāsu un dizainu, sākotnēji koncentrējoties uz tekstilmateriāliem un vēlāk uz interjera dizainu.

Vēlāk Helēna nonāca žurnālistikā. Sākumā viņa strādāja kā eksperte interjera jomā, bet vēlāk kļuva par dažādu žurnālu radošo dizaineri un koordinatori, sadarbojoties ar dažādiem žurnāliem. Šajā laikā Helēna aizvien vairāk pārliecinājās, cik svarīgi ir sniegt patērētājiem pārliecību un drosmi, lai izdarītu pareizo interjera izvēli: piedāvāt palīdzību, iepriekš atlasot krāsu toņus un produktus, kā arī palīdzēt pieņemt lēmumus, kas uzlabotu cilvēku mājokļa un dzīves kvalitāti. Tā ir viņas lielā aizraušanās arī šodien.

Strādājot žurnālistikas laukā, Helēna vienlaicīgi bija arī pasniedzēja Amsterdamas dizaina akadēmijā “Artemis” un redaktore vairāk nekā desmit grāmatām par interjeru un krāsu dizainu.

Helēna pievienojās “AkzoNobel” Globālajam Estētikas Centram 2009.gadā, ienesot uzņēmumā lielu aizrautību, lai iedvesmotu cilvēkus izvēlēties pareizās interjera dizaina krāsas, un vēl svarīgāk, veidojot dažādas krāsu toņu kombinācijas, kas patērētājiem dod drosmi padarīt savas mājas arvien skaistākas. Kopā ar savu radošo komandu Helēna izstrādā krāsu koncepcijas, paletes, krāsu rīkus un brošūras, kas patērētājiem atvieglo izvēli.

Atbalstot ideju - "tavs acs ir karalis", Helēna apzinās, cik svarīgi ir uzskatāmi demonstrēt to, kā dažādi krāsu toņi izskatās māju interjeros un arhitektūrā. Tieši tāpēc viņa un viņas komandas locekļi lielu daļu sava darba laika velta fotografēšanas organizēšanai un mākslinieciskajai vadībai, lai uzskatāmi parādītu krāsu nozīmi interjera un eksterjera  dizainā.

Viņa ir iniciatore reizi gadā organizētajam krāsu tendenču pētījumam, lai radītu skaidru priekšstatu par to, kādi krāsu toņi kļūs populāri un gūs atzinību patērētāju un zīmolu ražotāju vidū. Pēc tam Globālā Estētikas Centra komanda izstrādā projektu, rada un īsteno māksliniecisko vadību visam “ColourFutures™” saturam, krāsu toņu paletēm un iedvesmojošiem attēliem, kas ir daļa no “AkzoNobel” kampaņas “ColourFutures™”, ieskaitot ikgadējo un svinīgo Gada toņa paziņošanu.

Helēna ir pārliecināta, ka pareizas krāsas kopā ar papildinošām paletēm un apvienojumā ar iedvesmojošiem dzīvojamo telpu interjeru vizuālajiem atspoguļojumiem spēj dāvāt cilvēkiem iespēju reāli sajust mājīguma siltumu un mieru, izjust lepnumu par savu māju. Tas viss viņos modina iedvesmu, kas skubina ķerties pie otas un palīdz pieņemt pareizu lēmumu attiecībā uz krāsas toņu izvēli.

Šobrīd Helēna ir viena no vadošajiem ekspertiem nozarē. Viņa vienmēr dāsni dalās ar savām zināšanām par krāsu, interjera dizainu un arhitektūras pielietojumu un tendencēm.